• Iva Horká

Volební kampaň jsem zahájila v Šiklandu

Milí občané Žďárska,


zdravím vás z Šiklova mlýna, kde symbolicky zahajuji kampaň pro letošní senátní volby v obvodu Žďár nad Sázavou.

Vzhledem k aktuální zhoršující se situaci spojené s koronavirem jsem se však oproti původnímu plánu musela obejít bez účasti podporovatelů a novinářů. Proto posílám tuto zdravici, v níž se vám krátce představím.


Jmenuji se Iva Horká, jsem velkomeziříčská rodačka, matka, živnostnice a novinářka, vydávající soukromý nezávislý týdeník Medřičské listy. Více než 25 let tak na Žďársku hlídám, aby na lidech nebylo pácháno bezpráví. Zjistila jsem však, že jako novinářka už víc nezmůžu, a proto jsem se rozhodla kandidovat do Senátu. Chci se aktivně podílet na tvorbě zákonů. Mám vizi transparentní a otevřené senátorky, která aktivně řeší celorepublikové i lokální problémy. Za programové priority považuji zachování obchodů a dalších služeb na venkově, ochranu přírody či podporu podnikání.


Významným environmentálním problémem, proti kterému chci bojovat, je pro mne kromě sucha i plánovaná výstavba jaderného úložiště v lokalitě Horka, která zasahuje až k Velkému Meziříčí. V Senátu budu dále podporovat návrhy směřující ke snížení daní či zlepšení podmínek pro živnostníky a podnikatele. Pro mladé rodiny budu prosazovat dostupnější bydlení například zavedení bezúročné manželské půjčky a pro seniory zase rozšíření terénní i pobytové péče.

Kromě toho je pro mne naprosto zásadní maximální transparentnost. A proto budu zveřejňovat svoje hlasování na svém webu. Tam se také budete moci informovat nejen o tom, kde se se mnou můžete potkat, ale také o mých schůzkách s různými organizacemi a osobnostmi. Mám zájem být neustále v kontaktu se svým obvodem.


Chci také pokračovat v hlídání místních politiků, s čímž mám díky novinařině dlouholeté zkušenosti. To je také jeden z hlavních motivů mojí kampaně a důvod, proč jsem si pro zahájení kampaně vybrala právě budovu šerifa v Šiklově mlýně.

Moje logo znázorňuje šerifskou hvězdu stejně jako půdorys dominanty Žďárska - Zelenou horu. Spojuje se v něm ochránce zákona a spiritualita zároveň. Tedy to, co je pro mne v životě důležité: spravedlnost a srdce na správném místě.


Na závěr si přeji, aby mohla proběhnout kontaktní kampaň, během níž bych se s vámi ráda potkala v ulicích, obcích či na různých akcích. Věřím, že epidemiologická situace bude stabilizovaná i v době konání senátních a krajských voleb 2. a 3. října, kam vás srdečně zvu.


Děkuji vám za pozornost a přeji šťastnou volbu.


Vaše skutečně nezávislá kandidátka do Senátu - Iva Horká18 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše