• Iva Horká

Proč kandiduji do Senátu?

Senát je pro mě důležitou institucí. Opravdovou pojistkou demokracie. Ať už jde o kontrolu a úpravu návrhů zákonů či případné blokování zákonů jdoucích proti Ústavě.


Líbí se mi, že v sobě práce senátora kombinuje řešení celorepublikových i lokálních problémů. Senátor nesmí ztratit kontakt se svým obvodem. Vždyť ho zvolili místní obyvatelé. Proto považuji za samozřejmost, že se o ně senátor bude zajímat.

Politice se díky žurnalistice věnuji více jak 25 let. Hlídala jsem politiky a psala o jejich kauzách. Přispívala jsem k tomu, aby na lidech nebylo pácháno bezpráví. Nyní mi ale došlo, že už psát články nestačí. Rozhodla jsem se, že chci vstoupit přímo do politiky, abych měla možnost reálně ovlivňovat jednotlivé problematiky. Chci mít možnost rozhodovat a zároveň přijímat zodpovědnost.

Jsem velkomeziříčská rodačka. Miluji zdejší přírodu a kulturu. Vychovala jsem zde dva skvělé syny. V roce 2015 jsem si splnila sen a založila nezávislý týdeník Medřičské listy. Do kampaně jdu s jasným plánem a konkrétními návrhy.


Budu prosazovat trojgenerační program – pro mladé, střední generaci i pro seniory. Budu se podílet na tom, aby si mladí lidé mohli snáz pořídit vlastní bydlení, budu prosazovat snižování daní a vytváření lepších podmínek pro podnikatele a živnostníky. Za velmi důležité považuji také ochranu přírody a nakládání s vodou. Musíme začít myslet na budoucnost a přijímat opatření, která pomohou ochraně a zadržování vody v krajině. Hlavním lokálním tématem je pak pro mě zachování venkovských prodejen a služeb. Toto téma nedostává dostatek pozornosti, což hodlám změnit. Reálně totiž negativně ovlivňuje kvalitu života lidí, a to nejenom seniorů, na venkově. Budu to dělat otevřeně a transparentně.

Na mých webových stránkách si budete moct dohledat, s kým jsem se setkala a jak jsem hlasovala. Za důležité považuji potkávat se s lidmi ze svého obvodu. Se starosty i s občany.

Se svým týmem asistentů plánuji navštěvovat a monitorovat krajská i obecní zastupitelstva.

Budu velice ráda za vaši podporu. Mé kampani můžete pomoci několika způsoby, více informací se dozvíte na mých webových stránkách https://www.horkadosenatu.cz/chci-se-zapojit

Iva Horká, vaše nezávislá kandidátka do Senátu v obvodu č. 51 - Žďár nad Sázavou7 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše